INFO

Jak a co fotím a kolik to stojí

PORTRÉT vnímám především jako zachycení krásy duše člověka a jeho jedinečnosti. A protože duše sídlí v hloubi a ne na povrchu, focení se mnou probíhá zpočátku jako rozhovor a/nebo procházka přírodou, abyste se mohli v klidu přeladit skutečně sami na sebe, abyste postupně ztišili všechny myšlenky, uvolnili se a dopřáli si být 100% sami sebou. Abyste si na mě i na focení zvykli. Většinou se mnou bývá legrace a o povzbuzení není nouze. Poskytnu Vám také volnost a tolik času, kolik potřebujete, aby výsledkem byly fotografie, na kterých se nejen poznáte, ale budete se i sami sobě opravdu líbit. Více info o osobním portrétním focení a jeho ceně najdete zde.

RODINNÉ FOCENÍ pojímám především autenticky a hravě. Obzvlášť malé děti, aby vydržely, potřebují, aby bylo zábavné a veselé. Focení tedy není jen o focení. Tvoříme společně fajn a uvolněnou atmosféru, ve které pak vznikají fotky, které Vám i s odstupem času vyloudí úsměv na tváři, pohladí Vás, připomenou hezké chvíle. Dopředu počítám s delším časem, abyste si všichni na mě i fotoaparát zvykli. Rodinné focení probíhá v přírodě, nejčastěji formou procházky, která též přispívá k pohodě všech členů. S těmi nejmenšími je pak možnost využít i park či hřiště a fotit klidně v průběhu jejich her. Vítaní jsou i všelijací čtyřnozí chlupatí kamarádi, příp. s nimi je možné domluvit i focení zvlášť. Pokud máte malé miminko a venku by mu byla zima, mohu Vám udělat rodinné fotografie i v teple domova. Stejně tak, pokud si přejete mít pár společných snímků třeba s prarodiči, kteří si už do terénu tolik netroufnou, přijedu za Vámi a nafotím vše doma, na zahrádce nebo dvorku. Více info zde.

Ještě trošku jiné jsou pak PORTRÉTY S DĚTMI, vznikají někde na pomezí momentky a aranžované fotografie. Jsou hodně hravé. Spíše než v aranžovaných pózách zachycuji děti v jejich přirozené uvolněnosti a spontaneitě, a to už od samého počátku focení. Více fotím a ty nej záběry pak vybírám až v klidu svého atelieru. Mimo jiné i proto, že děti mají svůj vymezený čas, po který jsou ochotné spolupracovat.

Obecně tedy věk ani povaha portrétu nehraje roli – fotím od osobních, přes párové, těhotenské, miminkovské, dětské, školní nebo rodinné, až po různé firemní portréty a fotografie na webové prezentace a portfolia. Každé focení je jedinečné a proto s Vámi vše domluvím individuálně. U nejčastějšího portrétního a rodinného focení však nabízím několik baličků služeb s předem danou cenou. Jakékoliv focení můžete věnovat jako milý dárek Vašim blízkým i prostřednictvím stylového dárkového poukazu.

REPORTÁŽ je po portrétu můj nejooblíbenější žánr. Miluju ty nahodilé, milé i vtipné situace, které během těchto focení vznikají. Momenty, které tak krásně vymýšlí sám život. A i proto mě moc těší být při tom, všimnout si jich, zachytit je a následně předat ve fotografiích, jako milou vzpomínku, která je pak víc, než jen otiskem samotné události.

DOKUMENTOVÁNÍ AKCÍ A SVATBY
Tento typ focení je vždy na dotaz. Dokumetuji události soukromé i veřejné; tedy společenské, kulturní, firemní a školní akce, narozeninové a rodinné oslavy, večírky či svatby. Orientační cena jedné fotografie je 175 Kč, ta přesná pak záleží na tom, kolik snímků budete chtít, kolik času bude potřeba k focení a jaká budou Vaše přání. Dejte mi vědět Vaši představu, ráda Vám zpracuji kalkulaci.

Na mých stránkách, ale i na Facebooku a Instagramu, najdete také moji VOLNOU TVORBU, tedy fotografie, které si fotím jen tak pro radost.

Těším se s Vámi na focenou!
Moni S.

PS: Na závěr přidávám ještě pár zajímavých odkazů. Moc ráda totiž podporuji fajn projekty, obzvlášť ty, co se rodí na Blanensku (hned ten první je také zároveň můj druhý):

MOiKA, k přírodě šetrná autorská móda: https://www.fler.cz/atelier-moika, https://www.facebook.com/ateliermoika

Krásná a voňavá mýdla z čistě přírodních surovin: https://www.facebook.com/bajoeris

Lesní mateřská školka na Klepačově: https://www.skolka-kudlibabka.cz/

Kurzy lezení pro děti i dospělé v Krasu: https://www.rock-adventure.net/

Krásné květiny, s láskou a v Krasu pěstěné: https://www.facebook.com/kvetyzkrasu/

Intuitivní tanec, tanec jako meditace: http://mirkahudcova.cz/flowdance/

13 září, 2019